Son Başvuru
30 Eylül
2016

Hakkımızda

CEMER’in ikincisini düzenlediği Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması’nın amacı; kent yaşamının getirdiği alışkanlıkları değiştiren, yoğun kent ortamında çocuklara nefes aldıran ve sosyal hayatı canlandıran GELECEĞİN OYUN PARKI tasarımlarına yönelik yenilikçi ve yaratıcı fikirleri desteklemektir.

2014 Cemer Yeni Nesil Oyuncaklar Tasarım Yarışması kataloğu için tıklayınız


Yarışma Şartnamesi
Yarışma şartnamesini görmek için TIKLAYINIZ.
Alpay Er
Prof. Dr.
Hakan Gürsu
Yrd. Doç. Dr.
Kunter Şekercioğlu
Kilittaşı Tasarım
Marinella Ferrara
Doç. Dr.
Mine Ovacık
Yrd. Doç. Dr.
Sertaç Ersayın
ETMK Genel Başkanı
Yasuko Takayama
Prof. Dr.
Faruk Kacır
İstanbul Ağaç ve Peyzaj
 


SSS

Yarışmaya Orman Fakültesi bünyesindeki Peyzaj Mimarlığı Bölümleri öğrencileri de katılabilir mi?

Yarışmaya katılım her fakülte bünyesindeki Peyzaj Mimarlığı öğrencilerine/mezunlarına açıktır.


Grup katılımında gruptan sadece bir üyenin projeleri yüklemesi yeterli midir?

Grup katılımında grup içerisinden temsilci olarak belirlenmiş üyenin projeleri yüklemesi yeterlidir. Temsilci üyenin şartnamede belirtildiği üzere öğrenci kategorisi 4-b maddesindeki özellikleri taşıyan kişi olması gerekmektedir.


Her iki kategori için yüklenecek belgeleri grup üyelerinden bir kişinin yüklenmesi yeterli midir? Yoksa tüm grup üyelerinin belgelerini ayrı mı yüklenmesi gerekiyor?

Grup üyelerinden temsilci olarak belirlenmiş kişinin dahil olduğu kategoriye göre şartnamedeki öğrenci kategorisi /profesyonel kategorisi 4-b maddelerindeki özelliklerden birini taşıması gerekmektedir ve bu kişi diğer grup üyelerinin belgelerini de yüklemelidir.

Şartnamede belirtilen ilgili bölümlerden birinde doktora eğitimimi sürdürmekteyim. Yarışmanın öğrenci kategorisine katılabilir miyim?

Yarışmaya öğrenci kategorisinden katılım sağlamak için ilgili bölümlerin 4 yıllık lisans veya yüksek lisans bölümlerinden 2016 yılı içerisinde mezun olmuş olmanız veya bu bölümlerde eğitiminizi sürdürüyor olmanız gerekmektedir. İlgili bölümlerde doktora eğitimini sürdüren kişi grup üyesi temsilcisi sıfatıyla ya da bireysel olarak öğrenci kategorisinden yarışmaya katılamamaktadır. Ancak aynı kişi yarışmaya profesyonel kategorisinden katılım gösterebilir.